• Levné letenky >
  • Zavítejte na jihozápad Číny - do města Chengdu

Zavítejte na jihozápad Číny - do města Chengdu

Datum: 16. 01. 2016

Je hlavním městem provincie Sečuan, jež je proslavená svou vynikající gastronomií. Neodmyslitelnou součástí života místních obyvatel jsou zahrady, čajovny i bohatý kulturní život.

Ve městě uvidíte několik zajímavých buddhistických a taoistických chrámů, nádherných parků a hrobů zdejších významných panovníků. Zajímavý je i místní klášter Wenshuyuan, jež je sídlem sichuanské čchanové sekty a je zasvěcen bohu moudrosti Wenshuovi. Významnou památkou města je i došková chýše Du Fua, která dříve patřila nejslavnějšímu básníkovi dynastie Tang. Zde se také nachází muzeum, které návštěvníkům přiblíží básníkův život.
Prohlédněte si i hlavní taoistický chrám Qingyanggong z 9. stol., kde je asi nejzajímavějším objektem pavilon Bagua, který je podepřen kamennými pilíři s 81 draky, kteří obklopují sochu zakladatele taoismu Laoziho.

Odpočinek najdete v nejkrásnějším Lidovém parku v Chengdu, který celoročně nabízí příjemnou atmosféru mezi rozkvetlými květinami a jezírky.
Jedna z největších turistických atrakcí celé oblasti se nachází asi jen 10 km odsud, je to světoznámá chovná stanice pandy velké. Sídlí zde i vědecký institut, který se zabývá především navrácením pand do volné přírody. Ač jsou tito černobílí medvídci méně aktivní a většinu času tráví pojídáním bambusových výhonků, nenechte si ujít jedinečnou šanci tato nádherná zvířata spatřit na vlastní oči a vydejte se s leteckou společností KLM na nezapomenutelnou dovolenou do Číny!
U nás zakoupíte nejlevnější letenky, proto si již dnes rezervujte své místečko v letadle a vydejte se vstříc dobrodružství!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.