Za tuleni na Orkney

Datum: 15. 11. 2015

Ostrov Orkney leží na severu Skotska a je největší z orknejského souostroví, které se skládá ze 67 ostrovů. Od pobřeží Skotska je odděluje průliv Pentland Firth. Na ostrov Orkney se dostanete trajektem z John O´Groatsu, anebo Scrabsteru na severu Skotska. Další a pohodlnější možností je využít národní letecké linky. Přistanete na letišti v hlavním městě největšího ostrova Orkney v Kirkwall.

Slunce a déšť se tu střídá tak rychle, že pestrobarevnou duhu přes celý ostrov spatříte i několikrát za den.
Nenechte si ujít návštěvu Skara Brae s vykopávkami vesnice z doby kolem 3000 př.n.l. podél krásné bílé písečné pláže.

Úzké středověké uličky hlavního města Kirkwall připomínají norská města. Celému městu dominuje překrásná katedrála. Udělejte si výlet na Wideford Hill (226 m n.m.), odkud se vám naskytne pěkný výhled na ostrov i na moře. Divoká skaliska střídají romantické pláže s jemným bílým pískem. Místo turistů se však na nich povalují roztomilí tuleni. Někteří tuleni za vámi při procházce budou hopsat, zejména pokud si budete pískat. Podnebí je velmi mírné, i v létě zde převládají velmi příjemné teploty okolo 15 °C a v zimě průměrně okolo 5 °C. Pokud neodoláte koupání či šnorchlování v moři, můžete si vypůjčit neoprén. Zdejší podmořský svět je opravdu bohatý a naprosto rozdílný od jižních moří. Milovníci rybolovu uvítají rybaření na Orkney zdarma.

Na ostrově se dochovala i řada tradičních řemesel. Zakoupte si zde ručně vyráběné dárky, nebo jen pozorujte místní při práci. Ve vesničce Evie se vyrábí Denise Dupres tašky, svetry a různé ozdoby z kvalitní ovčí vlny, v Sheila Fleet pak originální stříbrné šperky inspirované přírodou.

Rezervujte si letenky včas a ušetřete spoustu peněz, Orkney můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu a přesto zde vždy najdete mnoho míst, která stojí za vidění.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.