Wataniya Airways

Datum: 20. 09. 2009
Wataniya Airways jsou kuvajtské aerolinky, které z letiště ve městě Kuvajt poskytují pravidelnou osobní přepravu do zemí v Africe a Asii. Letecká společnost byla založena již v roce 2005, certifikát opravňující ji k provozu však získala až v červenci 2008. První let uskutečnila hned o půl roku později – v lednu 2009 poprvé odletěl její letoun Airbus A320 z terminálu Sheikh Saad na kuvajtském mezinárodním letišti. Wataniya Airways byly prvními ryze komerčními aerolinkami, které se usídlily na tomto terminálu.

Za aerolinkami stojí skupiny Kipco a Global Investment House, které je založily po liberalizaci kuvajtského trhu v roce 2005. Vizuální identit Wataniya Airways byl představen v květnu 2008 – zadní křídlo všech letadel společnosti je fialové se světoznámými kuvajtskými věžemi.

Wataniya Airways dávají pasažérům na výběr ze dvou cestovních tříd – First Class a Premium Economy Class. Míst v této kategorii je v letadle zpravidla 96, jsou v konfiguraci 3×3 a mezery mezi sedačkami mají délku 86 cm. Sedaček první třídy je v letadle jen 26, jsou v konfiguraci 2×2 a mezi jednotlivými sedačkami je 111cm mezera.

V červenci 2009 tyto kuvajtské aerolinky létaly do následujících destinací:

  • Bahrajn

  • Egypt: Káhira, Šarm as Šajch

  • Jordánsko: Ammán

  • Kuvajt: Kuwait City

  • Libanon: Bejrút

  • Spojené arabské emiráty: Dubaj

  • Sýrie: Damašek


V květnu 2009 měly Wataniya Airways k dispozici flotilu tří letadel Airbus A320 pro 122 cestujících. Další dva stroje stejného typu mají aerolinky již objednány, tři letadla jim v dohledné době rovněž na devět let pronajme holandská skupina AerCap Holdings.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.