Vzhůru do Amazonského pralesa

Datum: 11. 04. 2016

Amazonie – to je místo nekonečné zeleně, která není zdaleka lidmi prozkoumána. Toto místo ukrývá řadu živočichů a rostlin, které jsou doposud lidem neznámí. Můžete se zde setkat s domorodými kmeny nebo spatřit růžové delfíny.

Amazonie svět divů
Amazonský deštný prales je obrovským prostorem, který je pokryt obrovskou zelení a zaplněn mnoha živočichy. Funguje jako přírodní DNA banka. Žijí zde tisíce druhů zvířat. Například Anakonda, jeden z největších druhů zvířat na planetě či jaguár, kterého nemusíte spatřit, ale on vidí vás. Je největší kočkovitou šelmou amerického kontinentu, má velmi dobře vyvinutý čich a silný stisk zubů. Do Amazonie se můžete vypravit i na prohlídku piraní. Jsou poměrně nebezpečným živočichem, který dokáže zaútočit i na člověka, pokud je vyhladovělý.

Amazonka je nejvodnatější řekou světa. Její běžná šířka je 2 – 10 kilometrů, v období dešťů i 50 km, v ústí až 250 km. Její přesná hloubka změřena není, je to něco okolo 25 – 100 metrů.

Pralesní metropole Manaus
Manaus je město ležící v srdci Amazonie a její spojení se světem jsou obrovská letiště s terminály pro osobní i nákladní dopravu. Navštívit zde můžete budovu Opera Teatro Amazonas, jež je mohutnou a nepřehlednou stavbou s kupolí v neorenesančním slohu. Stojí zde také kopie slavné francouzské tržnice Les Halles zvaná Mercado Municipal. Denně jí projde 15 000 – 40 000 lidí. Nakoupíte zde čerstvé ovoce, zeleninu i rukodělné výrobky, šperky i výrobky z drahého dřeva. Manaus je považován za bránu do Amazonie, odkud zde vyrážejí turisté celého světa.

Nezapomeňte si u nás pořídit letenky do Amazonie za nejvýhodnější ceny.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.