VLM Airlines / CityJet

Datum: 20. 09. 2009
VLM Airlines jsou belgické aerolinky zaměřené na obchodní třídu. Letecká společnost svůj provoz zahájila v roce 1993 na pravidelné lince z Antverp na letiště Londýn City. V roce 2007 aerolinky zaměstnávaly přes 400 pracovníků a přepravily 745 781 cestujících. Svoji hlavní základnu měly ještě před několika lety na antverpském letišti, nyní ji však mají na letišti Londýn City. Na Štědrý den roku 2007 oznámila letecká společnost Air France-KLM, že aerolinky VLM Airlines od Panta Holdings zcela odkoupí.

Tak se i stalo, a 28. května 2009 Air France-KLM sdělila světu, že od roku 2010 letecká společnost VLM Airlines změní jméno na CitiJet. Ke stejnému datu bude i účastníkům věrnostního programu VLM Encore jejich účet převeden na program Flying Blue, který používá francouzsko-holandská společnost.

VLM Airlines sami sebe označují za přední business aerolinie v Evropě, a i to se odráží na jejich nadstandardních službách na palubě. Tam jsou všem pasažérům servírována čerstvě uvařená jídla – v průběhu rezervace mají cestující navíc možnost objednat si vegetariánskou či košer stravu. Všechny nápoje jsou cestujícím servírovány ve skutečných skleničkách a kávu či čaj vám přinesou v opravdovém porcelánu. Všechny tyto služby jsou k dispozici i na krátkých trasách.

Letecká společnost VLM Airlines létá do těchto destinací:

  • Belgie: Antverpy, Brusel

  • Holandsko: Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam

  • Lucembursko: Lucemburk

  • Německo: Hamburk, Frankfurt

  • Velká Británie: Londýn – City, Manchester, Isle of Man, Jersey a Guernsey


Aerolinky disponují 18 stroji Fokker s 50 místy, ty jsou však velmi zastaralé – jejich průměrný věk je k únoru 2009 více než 19 let.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.