Virgin Blue

Datum: 20. 09. 2009
Virgin Blue je nízkonákladová letecká společnost založená Sirem Richardem Bransonem. Jedná se o druhé největší aerolinky v Austrálii a vůbec největší společnost ze skupiny aerolinií Virgin.

K založení společnosti došlo 31. srpna 2000, kdy Virgin Blue začaly létat na sedmi linkách denně z Brisbane do Sydney. K provozu nejprve používaly dvojici letounů Boeing 737-400 pronajatých od sesterské společnosti Virgin Express. Postupem času pak Virgin Blue rozšířily nabídku do všech významných měst v Austrálii a některých dovolenkových destinací.

Pro své pravidelné zákazníky společnost Virgin Blue provozuje věrnostní program Velocity Rewards. Počátkem roku 2006 vznikla další sesterská společnost, V Australia, která měla za úkol spojit Austrálii se západním pobřežím Spojených států amerických.

Jídlo a pití zdarma podává letecká společnost Virgin Blue pouze cestujícím ve třídě Premium Economy Class. Pasažéři v obyčejné turistické třídě si ho však během letu mohou zakoupit v palubním obchodě.

Virgin Blue létají jen a pouze do destinací v Austrálii. V červenci 2009 byla v jejich letovém řádu zapsána tato města: Canberra, Albury, Ballina, Newcastle, Sydney, Coffs Harbour, Darwin, Brisbane, Port Macquarie, Cairns, Gold Coast, Hamilton Island, Hervey Bay, Mackay, Rockhampton, Townsville, Sunshine Coast, Hobart, Adelaide, Whitsunday Coast¸Mildura, Melbourne, Launceston, Broome, Karatha, Kalgoorlie, Newman, Perth a Port Hedland.

V červnu 2009 se letka Virgin Blue skládala z těchto letounů:
PočetTyp letadlaKapacita21


Boeing 737-700

14428


Boeing 737-800

1806


Embraer E-170

7813


Embraer E-190

104


Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.