Vídeň

Datum: 19. 09. 2009

Vídeňské mezinárodní letiště je tím největším a nejrušnějším v celém Rakousku; nachází se v Schwechatu, asi 18 kilometrů jihovýchodně od centra města. Na letišti mají zázemí aerolinky Niki, Austrian Airlines a SkyEurope.


Na vídeňském letišti najdeme hned trojici terminálů, které se označují jako Mainterminal 1 a 2. Hlavními přepravci jsou Austrian Airlines, Tyrolean Airways, Air Berlin, Lufthansa, Niki, SkyEurope, Lufthansa, Syrian Arab Airlines a Pegasus Airlines.


Nejlevnější variantou pro přepravu z letiště do centra jsou vlaky S-Bahn, jednosměrné jízdné stojí jen 3,40 eura, nezvýhodněné zpáteční 6,80 euro. Pro cestu přímo na nádraží je vhodné zvolit autobusy, kdy přímo řidiči zaplatíte 6 euro za jednosměrnou jízdenku a 11 euro za zpáteční. Rychlý způsob přepravy z nádraží Wien-Mitte přímo na letiště je za pomoci vlaků CAT, kdy zaplatíte 9 euro za jednosměrnou jízdenku a 16 euro za tu zpáteční. Nejdražší variantou je taxi – za cestu z letiště až do západní části centra zaplatíte okolo 40 euro.


Poměrně levně se na vídeňské letiště dostanete se Student Agency – jedním směrem z Brna za 190 Kč a z Prahy za 390 Kč – zpáteční lístek pak stojí vždy dvojnásobek.


Přímo na letišti si můžete i zapůjčit auto – k dispozici jsou vám půjčovny Arac Europcar, Avis, Budget, Dollar Thrifty, Hertz, Megadrive, Sixt a Union Car.


Spaní na letišti vám zpříjemní nonstop otevřené pekařství a McDonalds, WiFi síť, prostor pro kuřáky, úschovna zavazadel a vcelku příjemný personál. Vyrušovat vás mohou častá hlášení a nepříjemná zima.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.