Valencie

Datum: 11. 10. 2009
Letiště ve Valencii, známé i pod jménem Manises, je osmé největší v celém Španělsku. Nachází se osm kilometrů na západ od centra Valencie a v roce 2008 odbavilo 5 779 336 cestujících. Na letišti je rovněž základna aerolinek Air Nostrum, dceřiné společnosti Iberie.

Pro osobní přepravu je vyhrazen jeden terminál, který roku 2007 prošel modernizací. V současné době patří mezi skupinu nejvíce zastoupených leteckých společností Air Nostrum, Air Europa, Blue Air, Ryanair, Spanair, TUIfly, Vueling Airlines a Wizz Air.

Spojení s centrem španělské Valencie zajišťuje jednak regulérní městská doprava MetroBus (doveze vás tam za 45 minut) a jednak speciální linka Aerobusu (s ní tam pojedete 20 minut). Nejrychlejší variantou je jízda metrem, která vám zabere pouhou čtvrthodinku.

Noc na tomto španělském letišti můžete strávit například na dřevěných lavičkách, kterých je však méně, než by bylo zadobře. Na letišti rovněž působí šestice autopůjčoven – AurigaCrown, Avis, Europcar, Hertz, National Atesa a Sol-Mar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.