V Parku nestvůr prožijete tajuplnou atmosféru

Datum: 04. 02. 2016

Nedaleko italského města Viterbo v oblasti Lazio nad údolím řeky Tiber se na skalním svahu nachází Park Bomarzo plný nestvůr i známých pohádkových postav. Vydejte se do přírody poznat známou italskou památku. Přijďte sem okusit strašidelnou atmosféru a zároveň poznáte sochy vytvořené přímo na místě s vulkanickým materiálem, který zde poskytla sama příroda. Originální název Parco dei mostri je známý také pod příznačnými názvy jako jsou Svatý les či Sacro Bosco. Sochy jsou rozmístěny po celém parku, uvidíte fantastické i alegorické postavy, které byly vytesané přímo na místě, kde stojí. Jsou vytvořeny z kamenů vulkanického původu.

Navštivte také zámek Orsiniů, kníže z Pier Francesco Orsini nechal tento park založit již v 16.stol.

Při pohodlné procházce parkem budete ohromeni a pocítíte zvláštní, poněkud tajemnou atmosféru, která je navíc umocněná ozývajícími se hlasy přírody. Uslyšíte šum malého vodopádu a dýchat budete svěží lesní vzdoušek, který oživí milý zpěv ptáků. Spatříte různá imaginární strašidla i příšery, dokonce i slony, draky, různá další zvířata či lidská těla. Odvážlivci ráčí vstoupit přímo do chřtánu pekla jedné těchto kamenných oblud, která představuje alegorii lidské existence.

Nenechte si ujít klidnou a poutavou atmosféru v krásném parku, budete se zde cítit příjemně a přitom poznáte zajímavosti uprostřed italské přírody. Letenky do Itálie máme nyní za akční ceny, proto si je neváhejte rezervovat i vy a vyrazte s přáteli nebo rodinou na super výlet plný poznání!
V rámci této dovolené se vydejte i do blízkých míst města Viterbo a zažijte mnohem více skvělých zážitků! Inspirujte se u nás a sledujte naši rubriku pravidelně každý den!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.