Užijte si parádní podzimní dovolenou

Datum: 01. 11. 2015

Krásné podzimní počasí nabízí mnoho možností k výpravám na hřebeny rakouských hor, ke kterým se můžete přiblížit i lanovkami. Známé zimní středisko nabízí po celý rok spoustu aktivit - pěší turistika, cykloturistika, in-line, paragliding, ale i vodní sporty na jezeře a na řece Salzach.

Za návštěvu určitě stojí lázeňské městečko Zell am See, nacházející se na břehu stejnojmenného jezera, jednoho z nejčistších v Rakousku.
Jedna z nejoblíbenějších pěších turistických tras vede po travnatých hřebenech východního cípu Kitzbűhelských Alp, které se majestátně tyčí přímo nad tímto městečkem. Snazším způsobem je moderní kabinová lanovka vedoucí na vrchol Schmittenhöhe, která vás během pár minut přenese do nadmořské výšky 2000 m n.m. Z jeho vrcholu se rozbíhají tři travnaté hřebeny. Směrem na západ vede hlavní hřebenovka, po které můžete vystoupat na vrchol Hochkogel (2 249 m n.m.), zdatní turisté se mohou vydat na náročný přechod až k Pass Thurn. Další dvě snazší varianty k nenáročným pěším túrám po hřebenovkách vedou jihovýchodním směrem k Zell am See. Jižní trasa vede střídavě lesem a po sjezdovkách, severní trasou se dostanete k vyhlídkovému vrcholku Sonnkogel, která je vhodná i pro rodiny s dětmi, většina cesty je totiž koncipována jako zážitková trasa s mnoha obrovskými vyřezávanými zvířaty nebo svištími norami, které mohou děti prolézat. Obě možnosti nabízejí i několik možností občerstvení na horských chatách.
Pro návrat do údolí můžete zvolit lanovku, nebo sestoupit pěšky až do údolí.

Milovníci lyžování určitě velmi dobře znají ledovec poblíž městečka Kaprun, ležící na úbočí Kitzsteinhorn. U Kasselfall Alpenhausu začíná zajímavá jízda k unikátním vysokohorským přehradám a vodní elektrárně Kaprun Hochgebirgsstausseen, kde na vás čeká unikátní jízda výtahem. Od cíle ve výšce 2 040 m n.m., u přehrady Mooserboden, kde budete na dosah ledovcům, může začít další pěší výlet i vysokohorský trek. Oblíbeným cílem návštěvníků je vyhlídka Hohenburg (2 100 m n.m.). Pod ní se nachází návštěvnické středisko se zajímavou expozicí. Zpět k parkovišti se dostanete také pěšky cestou vedoucí nádherně kvetoucími svěžími alpskými loukami po úbočí Kitzsteinhornu. Severní úbočí Vysokých Taur ukrývá unikátní soutěsky. Nejblíže ležící Sigmund-Thun-Klamm najdete v těsném sousedství Kaprunu. Kitzlochklamm leží v Taxenbachu a Liechtensteinklamm najdete u městečka St. Johann.
Největší ze soutěsek, Kitzlochklamm, jehož prohlídka je spíše adrenalinovou záležitostí, nabídne fascinující pohled na soutěsku potoka a divoké řeky.
Krása soutěsky Liechtensteinklamm vám vyrazí dech, pyšní se i 50 metrů vysokým vodopádem.

Za přírodními krásami se vydejte letecky do Rakouska, a prožijte nezapomenutelné dny plné dobrodružství a poznání. Letenky levně zakoupíte pouze u nás a za bezkonkurenční ceny.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.