Udělejte si výlet do Norska. Nebudete litovat!

Datum: 18. 09. 2015

Norské království leží v severozápadní části Skandinávie. Norsko není členem Evropské unie. Žije zde pět milionů obyvatel, z toho zhruba milion žije v Oslu.

Letecká doprava do Norska je zajišťována společnostmi Scandinavian Airlines (SAS) a Norwegian Air Shuttle. Oslo má hned dvě letiště a většina měst v Norsku má leteckou dopravu dostupnou. Vyrazit na dovolenou do Norska můžete prakticky kdykoliv. V zimě jsou zde výrazně nízké teploty.

Kam se v Norsku rozhodně musíte vypravit? Za kulturou a památkami do měst Oslo, Bergen a Trondheim. Chcete spíše vyrazit za pěší turistikou? Pak navštivte některý z národních parků a pohoří, kde najdete výborné zázemí pro táboření. Na své si zde příjdou i rybáři. Řeky jsou zde plné ryb. Zájezdy na rybolov v moři či jezerech v Norsku jsou vyhlášené mezi rybáři.

Nejnavštěvovanějšími památkami jsou muzeum Kon-tiki, Nansenovo muzeum s lodí Fram, muzeum vikingských lodí a případně také Munchovo muzeum a Národní galerie. Prohlédnout si můžete také královský palác, parlament, radnici nebo Vigelandův park. V Bergenu stojí za vidění hanzovní přístav Bryggen a bývalý královský hrad. V Trondheimu je velmi populární gotická katedrála, kde dodnes probíhají korunovace králů a jsou zde ostatky svatého Olafa. Pro náročnější cestovatele jsou připraveny Geirangerfjord, Cesta trollů či pohoří Jotunheimen s nejvyšším vrcholem Skandinávie. Navštívit můžete i souostroví Lofoty daleko na severu nebo nejsevernější mys v Evropě Nordkapp.

Norsko není nijak zvlášť na památky bohaté. Přesto si tady každý příjde na své. Zejména pěší turisté mohou navštívit místa jako náhorní plošina Hardangervidda, pohoří Rondane a Dovrefjell či ledovec Svartissen. Poměrně málo známé jsou národní parky Rago a Øvre Pasvik. Tak neváhejte a zakupte si letenku.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.