• Levné letenky >
  • Turisté, neopomíjejte přenádherné rumunské Karpaty!

Turisté, neopomíjejte přenádherné rumunské Karpaty!

Datum: 04. 11. 2015

Nekonečné horské pláně, pozadí s lákavými horskými hřbety, bohužel bez turistů, malebné salaše rozeseté po travnatých svazích se stády ovcí a koz, přívětiví a pohostinní obyvatelé, to je sever nádherných masívních hor Rumunska.
Mohutné pohoří porostlé převážně smrkovými lesy, nacházející se v nejsevernější části rumunských Karpat Maramureš, jež odděluje řeka Višeu od pohoří Rodna, je také domovem velkých šelem. Horské hřebeny v okolí Vf. Toroiaga (1930 m n.m.) nad vesnicí Borša jsou za příznivého počasí tolik lákavé k vysokohorské turistice, odměnou vám budou fascinující výhledy na okolní hory i na údolí.
Pokud se rozhodnete bivakovat, rozhodně si nenechte v těchto výšinách ujít romantický západ slunce, vychutnejte si rajský klid, popíjení čerstvé vody přímo z horských pramenů, to vše na vás čeká v rumunských horách.
S každým krůčkem při sestupu se můžete stále více těšit na jízdu parním vláčkem, který vás zaveze zpět do podhůří Karpat.

Určitě se také zastavte v proslulé vesničce Sapinta, kde najdete i známý Veselý hřbitov. Zde si můžete také zakoupit hezké suvenýry, které vám budou připomínat tuhle krásnou dovolenou. Udělejte si radost především kvalitními, ručně dělanými výrobky ze dřeva či ovčí vlny, které vám budou sloužit ještě dlouhá léta.
Turisticky významnou stavbou v okolí je kalvínský kostel ze 14.stol. a římskokatolický kostel v Sighetu Marmatei.
Skanzen a etnografické muzeum se zajímavou expozicí rozhodně stojí za vidění. Původní dřevěné domky však můžete vidět také i v horách, kde se život ubírá stále ještě dávnými a prostými způsoby, proto je toto okolí bohaté na velmi příjemnou atmosféru, a je zde stále co obdivovat.

Rodneské hory jsou pro přechod orientačně snadnější díky turistickému značení. Přechod je možné zahájit v sedle Rotunda, v chatě se můžete i občerstvit.
Pohoří Rodna je skvělé k putování po mírných travnatých svazích, nahlédněte i do tajů života místních pastevců, kteří zde setrvávají přibližně od května do října. Návštěva Salaše vám jistě přinese také možnost ochutnat pravý domácí ovčí sýr, který v horách chutná tak znamenitě.

Nezapomeňte, že počasí v horách je nevyzpytatelné a často proměnlivé, nezapomeňte proto na správnou výbavu pro vysokohorskou turistiku!
Letenky za skvělé ceny rezervujte včas, rozkvetlé jarní horské louky budou nezapomenutelné stejně jako jedinečné výhledy z vrcholů rumunských Karpat.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.