Turín

Datum: 11. 10. 2009
Turínské mezinárodní letiště, známé i pod jmény Caselle a Aeroporto Sandro Pertini, je jednou z klíčových destinací znovuzrozených aerolinek Alitalia. Poslední rekonstrukci prodělalo v roce 2005, aby bylo čas připraveno na nadcházející zimní olympijské hry. Za rok 2007 letiště odbavilo celkem 3 509 253 cestujících.

Osobní dopravě na letišti slouží jen jeden třípatrový terminál. V přízemí se nachází příletová hala, v prvním poschodí je odletová hala a ve druhém jsou restaurace, bary a další obchůdky. Mezi největší aerolinky na turínském letišti patří třeba Air One, Ryanair, Windjet, Meridiana, Air France, British Airways, EasyJet, nebo Lufthansa.

Transfer s centrem Turína zajišťují mimo jiné autobusy společnosti Sadem. Jedna jízda trvá přibližně 40 minut a jednosměrná jízdenka stojí 5,50 euro, přičemž přímo v autobuse je k dispozici s příplatkem ve výši 0,50 euro. Ve směru z města do letiště autobusy jezdí od 5:15 do 23:15, v opačném směru pak od 6:05 do 0:05.

Terminál letiště se na noc zavírá, přes den vám jsou ale k dispozici čisté toalety a prodejní automaty. V příletové hale mají své pobočky autopůjčovny Auto Europa, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Italy By Car/Dollar Thrifty, LocautoRent, Maggiore/Rent, Sixt/Win Rent a Targarent.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.