Trondheim Værnes

Datum: 14. 10. 2009
Værnes je menší letiště regionálního charakteru, které leží 19 kilometrů východně od města Trondheim. Čtvrté největší letiště v Norsku za rok 2008 odbavilo téměř tři a půl milionu cestujících. V současné době z Værnesu letadla míří do 14 mezinárodních destinací a do 18 měst v Norsku.

Letišti slouží dvě odbavovací haly – Terminál A pochází z roku 1994 a je vyhrazen pro vnitrostátní lety, kdežto Terminál B slouží výhradně letům do zahraničí. Na letišti působí aerolinky Direktflyg, Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines, Widerøe, Icelandair a KLM, které létají na klasických linkách.

Přímo v blízkosti letiště Værnes leží stejnojmenná železniční stanice, ze které jezdí v pravidelných intervalech osobní vlaky do měst Trondheim, Steinkjer a dálkový expres do města Bodø. Zatímco osobní vlaky jezdí každou hodinu, do Bodø se můžete svézt jen třikrát denně. Do Trondheimu trvá cesta 37 minut a jízdenka stojí v přepočtu cca 115 Kč, zatímco v Steinkjeru budete za hodinu a půl a zaplatíte 510 Kč.

Na letišti Trondheim – Værnes mají své přepážky autopůjčovny Avis, Budget, Europcar, Hertz a National.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.