Tokio Haneda

Datum: 14. 10. 2009
Mezinárodní letiště Tokio leží v oblasti Ōta, asi 14 kilometrů na jih od nádraží Tokyo Station. Haneda tvoří spolu s Naritem dvojici mezinárodních letišť, která obsluhují celou oblast Tokia, přičemž se zaměřuje zejména na vnitrostátní dopravu. Své hlavní základny mají na tomto letišti, které v roce 2008 přepravilo téměř 67 milionů cestujících, společnosti Japan Airlines, All Nippon Airways a jiné.

Letiště Handa v současné době disponuje trojicí terminálů:

  • Terminál 1 je hlavní základnou letecké společnosti Japan Airlines. Krom ní z něj létají i Skymark Airlines, nebo Japan Transocean Air.

  • Terminál 2 ke svým službám využívají aerolinky All Nippon Airways, Hokkaido International Airlines, Skynet Asia Airways a StarFlyer.

  • International Terminal slouží výhradně letům do zahraničí, a tak ho používají například Korean Air, China Eastern Airlines, Air China, nebo MIAT Mongolian Airlines.


S centrem města letiště spojuje i nedávno postavená jednokolejka. Jízda s ní navíc není nikterak předražená – za lístek ze stanice Hamamatsucho v centru Tokia až na Terminál 2 zaplatíte v přepočtu asi 90 Kč. Vlaky jezdí v krátkých intervalech od 5:00 až do půlnoci.

Pokud potřebujete na letišti přenocovat, můžete si ulehnout na pohodlné gauče. V případě potřeby se neváhejte zeptat ochotné ochranky. V terminálech 1 a 2 mají své pobočky i autopůjčovny Japaren, Mazda, Nissan, Nippon a Toyota.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.