Thajsko nejsou jen pláže..

Datum: 10. 02. 2016

Thajsko je kromě nádherných pláží protkané bohatou historií a jedinečnými památkami, především ve městě Sukhothai ležící ve vnitrozemí Thajska. Najdete zde spoustu historicky cenných staveb a historický park, který je zapsán na seznam UNESCO.
Město Sukhothai leží schované mezi kopci a je obklopeno rýžovými poli, není proto divu, že se stává oblíbeným cílem návštěvníků. Město se může pyšnit chrámovou architekturou a množstvím soch. Právě v onom historickém parku najdete nejkrásnější chrámovou architekturu. Ve zdech, které historický park ohraničují, se nachází čtyři brány. Zvon, který visel v jedné z nich, sloužil k přivolání krále. V centru starého města uvidíte také Královský palác, který je tvořen královskou budovou Noen Phrasat a svatyní, ta je součástí komplexu Wat Mahathat, jedná se o největší a nejkrásnější chrám v celé Sukhothai.

Jihozápadně od Wat Mahathatu stojí buddhistický chrám Wat Si Sa Wai, ze tří stran obklopen zdmi. Právě zde byly objeveny pozůstatky hinduistické sochy Sayompha. Západně od Wat Mahathatu se pak nachází chrám Wat Traphang-Ngoen, z něhož se však dochovaly pouze čtvercové podstavce sloupů, hlavní kaple a sochy Buddhy. Další chrám Wat Traphang-Tong se tyčí uprostřed jezera, a je zde uložen otisk údajně Buddhovy nohy.
Snad nejznámější je chrám Wat Si Chum, jehož dominantou je svatyně, v níž se ukrývá obrovská socha sedícího Buddhy.

Nejen obdivovatele přenádherných chrámů a soch jistě zaujme nabídka na levné letenky do Thajska, vyrazte letos na poznávací dovolenou a poznejte exotické země také spolu s jejich historií. Rezervujte si ještě dnes své místo v letadle a ušetřete spoustu peněz! Levné letenky nejen do Thajska, ale i do celého světa, zakoupíte za výjimečné ceny pouze u nás!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.