Thajské ostrůvky Koh Rok vás osloví

Datum: 02. 10. 2015

Představujeme vám ráj na zemi – Ostrůvky Koh Rok. Nádherné čisté moře, bílé pláže a rozsáhlé korálové útesy vás osloví.

Ostrůvky Koh Rok naleznete v Andámánském moři a jsou součástí chráněného území národního parku Mu Koh Lanta. Jde o dva ostrůvky, dá se říci dvojčata, která jsou nejhezčím místem na západním pobřeží Thajska vhodným pro šnorchlování. Ostrůvky jsou od sebe vzdáleny 250 km a mezi nimi se rozpíná korálový útes.

Každý den k těmto ostrůvkům připlouvá řada lodí od 15 km vzdáleného Koh Hai a necelých 30 km vzdálené Koh Lanty. Firmy, které výlety na tyto ostrůvky za šnorchlováním nabízejí je nazývají jako Bermuda Ridge nebo Seafan Garden. Ve vodách v hlavní sezóně můžete vidět ryby, želvy, murény i menší žraloky. S nárustem masové turistiky v lokalitách Phuket, Krabi nebo Phi-Phi vzrostl také počet návštěvníků těchto nádherných ostrůvků. Velká část korálového útesu je ukryta pět metrů pod hladinou a zkušení návštěvníci si při šnorchlování tuto hloubku dokonale užijí.

Vnitrozemí ostrova je pokryto džunglí, která se táhne po skalách až do výše 200 m. n. m. Bílé pláže jsou lemovány pásem zelené džungle, ve které žijí obří ještěři i velké množství ptactva.

Ostrovy vám nabízejí nepřeberné množství možností, jak trávit volný čas. Můžete se toulat džunglí, po ostrově, šnorchlovat se nebo opalovat. Nudit se zde rozhodně nebudete. Lodí si můžete udělat výlet do nedalekých měst.

Mimo těchto organizovaných výletů si lze pronajmout soukromě loď na Koh Hain nebo Koh Kradan. Loď vás stojí zhruba 4000 bahtů. Je potřeba zajistit si jídlo a pití a dále uhradit vstup do Národního parku ve výši 400 bahtů. Na Koh Rok lze i přespat. Je tam k dispozici kempoviště, kde vám zapůjčí stan. Podmínky si včas vyjednejte s lodníkem. Užijte si tuto nádhernou dovolenou, kam se budete chtít vrátit.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.