Tenerife Norte (Los Rodeos)

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Tenerife Norte (dříve známé pod jménem Los Rodeos) je jedno ze dvou na španělském ostrově Tenerife. Od města Santa Cruz je vzdálené 11 kilometrů a ve své osmdesátileté historii má bohužel zapsánu nejtragičtější nehodu v historii letectví.

V roce 1977 se na něm v důsledku silné mlhy srazily dva Boeingy 747, přičemž při nehodě zemřelo 583 cestujících a členů posádky. V dnešní době letiště spojuje všech sedm Kanárských ostrovů a za rok 2007 odbavilo přes čtyři miliony cestujících.

Všechny lety jsou odbavovány z nového terminálu, který byl dostaven v roce 2002. Na letišti Tenerife North působí následující letecké společnosti: Air Berlin, Air Europa, Air Nostrum, Binter Canarias, Iberia, Islas Airways, Livingston Airlines, Santa Barbara Airlines, Spanair a Vueling Airlines.

Nejjednodušší cesta po ostrově je taxíkem – za převoz z La Laguny zaplatíte €10, ze Santa Cruz €16, z Puerto de la Cruz €26 a z letiště Tenerife Sur €67. Při nocování na letišti Los Rodeos si můžete vybrat hned ze dvou improvizovaných postelí – v přízemí pro vás jsou k dispozici tvrdší plastové sedačky, kdežto v prvním patře pohodlné gauče.

Na letišti působí hned pětice autopůjčoven – Auto Reisen, Avis, Cicar, Europcar a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.