Sydney

Datum: 01. 05. 2010

Letiště Sydney | © Mr ThinktankMezinárodní letiště Sydney leží na tamějším předměstí Mascot a je známé i pod názvem Kingsford Smith Airport. Jedná se o jedno z nejstarších, nepřetřžitě fungujících letišť na světě, na kterém mají základnu třeba australské aerolinky Qantas.

Devětadvacáté nejrušnější letiště na světě a australské nejrušnější vůbec v roce 2008 odbavilo přes 33 milionů cestujících.

Letiště v Sydney disponuje trojící terminálů:

  • Terminál 1 slouží mezinárodní přepravě, a tak k němu zalétávají třeba aerolinky Emirates, Qantas, Air New Zealand, British Airways nebo LAN Airlines.

  • Terminál 2 je vyhrazen pro vnitrostátní spoje. Sídlí tak na něm například letecké společnosti Virgin Blue, Jetstar, Regional Express či Aeropelican Air Services.

  • Terminál 3 má ve svém užívání výhradně letecká společnost Qantas a její dceřiné aerolinky.


Nejlevnějším způsobem dopravy z letiště do centra je kombinace autobusu a vlaku. Nejprve si zakupte autobusovou jízdenku z terminálu na stanici Rockdale nebo Banksia v ceně 3,30 dolarů. Na libovolné z těchto stanic přestupte na vlak a s jízdenkou v ceně čtyř dolarů pokračujte až do centra Sydney.

Čekající cestující mají na letišti v Sydney k dispozici tvrdé sedačky a bezdrátový přístup k internetu. Dětem je k dispozici dětský koutek a v případě potřeby pomůže ochotný personál. Vyrušovat z čekání vás tak budou jen a pouze hlasitá hlášení až do pozdní noci.

V příletových halách terminálů mají své pobočky autopůjčovny Avis, Hertz, Europcar, Budget, Thrifty a Red Spot.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.