Stockholm Skavsta

Datum: 19. 09. 2009

Skavsta je mezinárodní letiště vzdálené asi 100 kilometrů na jih od Stockholmu, které slouží především nízkonákladovým aerolinkám. Zároveň je s dvěma miliony odbavených pasažérů druhým největším letištěm ve Stockholmu a třetím největším v celém Švédsku.


Letiště tvoří pouhopouhý jeden terminál, ze kterého létá pětice aerolinek do destinací po celé Evropě, včetně České republiky. Tou největší je s více než třiceti linkami RyanAir, následovaný Wizz Airem, TUIfly Nordic, Gotlandsflyg a Thomas Cook Airlines Scandinavia.


Nejlevnější doprava do centra města je za pomoci autobusů Ryanairu – jednosměrná jízdenka vás vyjde na 100 SEK (235 Kč), zpáteční na 190 SEK (450 Kč). Jízdenky si můžete koupit buď předem na internetu, nebo přímo v pokladně v autobusovém terminálu. Druhou variantou pak jsou autobusy jiných společností, které z letiště odjíždí každých 20 minut a jsou o 10 švédských korun dražší.


Své zázemí má na letišti Skavsta hned pětice půjčoven, u kterých si lze přímo na místě vyzvednout automobil. Stačí se zastavit u přepážek Avis, Budget, Europcar, Hertz nebo Sixt.


Plánujete-li na letišti přespat, nemusíte se obávat špíny, neboť je velmi čisté, připravte se však na tvrdé sedačky. O něco komfortnější pak najdete v prostorách před odbavením. Pakliže dostanete hlad, můžete zajít do restaurací, které jsou otevřené 24 hodin denně.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.