Stockholm Arlanda

Datum: 19. 09. 2009

Stockholm-Arlanda Airport je mezinárodní letiště u města Märsta, které se nachází okolo 42 km severně od Stockholmu a skoro 40 km jihovýchodně od Uppsaly. Arlanda je největším letištěm ve Švédsku a třetím největším ve Skandinávii – v roce 2008 odbavilo 18,1 milionu pasažérů.


Na letišti je využíváno hned několik terminálů:
  • Terminal 2 International slouží mj. aerolinkám Norwegian Air Shuttle a Germanwings

  • Terminal 3 Regional je určen pro vnitrozemní lety Skyways Express a Nextjet

  • Terminal 4 Domestic využívají SAS a Norwegian Air Shuttle pro své lety po vnitrozemí

  • Terminal 5 International je hlavní mezinárodní terminál s aerolinkami SAS, Lufthansou, MCA Airlines i ČSA


Nejlevnější dopravou z letiště jsou vlaky Upptåget, které vás za 100 SEK (240 Kč) odvezou až k nádraží, ze kterého se bez problémů dostanete do centra Stockholmu. K dispozici je i sleva pro osoby mladší 25 let, které zaplatí jen 70 SEK, čili 160 Kč. Další variantou jsou autobusy Flygbussarna – osoby do 25 let zaplatí za cestu do centra 79 SEK (185 Kč), lidé nad 25 let pak 110 SEK (260 Kč). Nejdražší variantou je taxi, které vás do Stockholmu odveze za 450 – 495 SEK (1 050 – 1 200 Kč).


Pakliže zatoužíte po vlastním autě, neváhejte využít služeb autopůjčoven Avis, Europcar, Hertz nebo MABI Hyrbilar, jež mají své pobočky přímo v prostorách letiště.


Spaní na letišti v Arlandě je poměrně pohodlné u opuštěných bran F26 – F38, kde jsou velké lavičky. K dispozici máte i kavárnu v terminálech 4 a 5, která je otevřená nonstop. Jedinými nešvary letiště tak zůstává chlad a hluk.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.