• Levné letenky >
  • Speciální nabídka pro labužníky - horské městečko Monteverde!

Speciální nabídka pro labužníky - horské městečko Monteverde!

Datum: 12. 11. 2015

O Kostarice je všude známo, že je bohatá na pralesy, a právě v pralese se velká část života odehrává vysoko v korunách stromů. Pokud se pohybujete jen na zemi, nemáte šanci se s touto částí pralesa potkat, je však pouze pár míst na světě, kam se desítky metrů nad zem dostanete. Horské městečko Monteverde vás vynese do korun stromů, odkud spatříte krásné výhledy, i mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Tahle dovolená je přesně pro ty, kteří milují přírodu! Základem je hlavně cestovatelská duše, která ráda obdivuje něco nevídaného.
Koho by neuchvátilo uvelebit se do křesla s šálkem horké kostarické kávy v dlaních a pozorovat překrásný západ slunce nad mlžným pralesem? Naslouchat jen zpěvu ptáků a vnímat jak čas pomalu ubíhá, snad se skoro zastavil. Zapomeňte na shon vašeho každodenního života, každý den zde na vás čeká krása Monteverde uprostřed skvostné přírody.
Nejnáročnější labužník si jistě vychutná adrenalinovou jízdu na visutých lanech nazvanou Sky trek (Procházka oblohou).

Monteverde je vlastně rezervace, která za svůj vznik vděčí soukromým iniciativám a organizacím. V současnosti je rezervace řízena neziskovou organizací Centro Científico Tropical (Tropické vědecké centrum). Nyní rezervace ochraňuje mlžný prales na ploše 14 200 ha, rozkládající se na svazích pohoří Tilarán v nadmořské výšce kolem 1400 m.
Les zde po většinu roku zůstává zahalen mlhou a mraky, což vytváří vhodné prostředí pro růst nejrůznějších rostlin, mechů, bromélií, lišejníků a kapradin. Mlžný les je také jedním z nejunikátnějších ekosystémů na světě. Oblast Monteverde je právem považována za perlu mezi mlžnými pralesy Střední Ameriky. Už při příjezdu do této znamenité oblasti vám poskytne jedinečné zážitky. Krajina s hustě zalesněnými kopci s hlubokými údolími osázenými kávovníky je opravdu fascinující. Srdcem této oblasti je městečko Santa Elena. Docela ukodrcaná silnice chrání toto území před návalem turistů, kteří by tuto rezervaci jistě zpustošili.

Zamilujete se do zdejších západů a východů slunce, neskutečně pestrobarevných duh a překrásné krajiny. Letenky do Kostariky rezervujte již nyní z pohodlí domova a těšte se na několik dnů strávených v této jedinečné zemi, této dovolené nebudete litovat!
Letenky za skvělé ceny zakoupíte pouze u nás!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.