Specialita pro dobrodruhy

Datum: 01. 12. 2015

Krásná evropská země, která ještě nebyla zasažena masovým turismem, Albánie, zemi ležící na břehu Jaderského a Jónského moře u nás znají hlavně turisté mírně dobrodružné povahy a milovníci hor.
Asi nejnavštěvovanějším horským masívem jsou Albánské Alpy (Prokletije), jejichž centrální část je chráněna. Nachází se zde národní park Thethi.

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Albánie je jaro či podzim, v letních měsících zde panuje podobné počasí jako v Řecku, teploty zde dosahují i přes 40°C.
Albánie je jednou ze zemí, kde narazíte na něco zajímavého skoro na každém kroku. Nejnavštěvovanější místa jsou koncentrována na jihu a západě země.
Hlavní albánský přístav Durrës byl významný již od starověku, dnes v něm můžete obdivovat antické vykopávky, včetně kdysi největšího římského amfiteátru na Balkáně, dalšími významnými antickými archeologickými nalezišti jsou Apollonia poblíž města Fiera.

Většina albánského pobřeží nabízí i skvělé koupání. Nejznámější je riviéra ležící mezi Durrësem a Kavajë a kolem Vlory. Na severu najdete letovisko Velipoja nebo Shëngjin, na jihu třeba Sarandë a vesnice severně od ní. Vždy zde na vás čekají čisté, liduprázdné pláže.
Další albánskou atraktivitou jsou zdejší hory. Převážně vápencové pohoří pokrývá celou východní polovinu země a zvláště na jihu zasahuje až k pobřeží. Albánské hory jsou velmi pusté, přitom tak překrásné.
Pokud se vydáte na treky po albánských horách, je třeba počítat s tím, že obvykle několik dní budete putovat bez možnosti přenocování pod střechou nebo nákupu zásob.

Centrální vesnice Theth je vybavena hotelem a několika možnostmi noclehu v soukromí.
V okolí Thethu můžete podniknout výlety právě do hor, k jezerům, jeskyním či propastem. Na delší treky si lze ve vesnici ,nebo ještě lépe předem ve Skadaru, najmout horského vůdce.
Údolí řeky Valbonë patří díky panenské přírodě i lidové architektury k nejkrásnějším v Albánii a lze se do něj dostat také z východní strany z Bajram Curri.
Svezte se také lodí po Komanské přehradě na řece Drin. Trajekt spojuje vesnice Koman a Fierzë a výrazně zkracuje cestu do oblasti Bajram Curri v severovýchodním cípu Albánie.
Cesta vede úzkými soutěskami obklopenými nedostupnými horami a údajně se jedná o jednu z nejkrásnějších vodních cest v Evropě.

Albánie, to je ráj pro nadšence nádherné krajiny a čisté přírody.
Letenky do Albánie zakupte s předstihem již dnes a ušetřete spoustu peněz!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.