Southwest Airlines

Datum: 19. 09. 2009

Southwest Airlines jsou americké nízkonákladové aerolinky založené v roce 1971. Dle výše obratu se jedná o šesté největší aerolinky v USA a dle počtu přepravených pasažérů za rok jsou Southwest dokonce největšími aerolinkami na světě. V květnu 2009 provozovaly aerolinky přibližně 3 500 letů denně; společnost má své sídlo poblíž města Dallas v Texasu.


Southwest si postavily úspěch na neobvyklém obchodním modelu, kdy létají na více krátkých vzdáleností, přistávají na méně známých a levnějších letištích a používají pouze jeden typ letounu.


Mezi svá klíčová letiště řadí Southwest Airlines tato: Las Vegas McCarran, Chicago Midway, Phoenix Sky Harbor, Baltimore-Washington, Houston William P. Hobby Airport, Dallas Love Field, Oakland International, Los Angeles International Airport, Orlando International Airport, Tampa International Airport, Denver International Airport a San Diego International Airport.


Southwest Airlines jsou pouze vnitrostátní aerolinky, přičemž létají do 36 různých států USA. Mezi destinacemi nechybí například Los Angeles, San Diego, Denver, Palm Beach, Chicago, Las Vegas, Philadelphie, Pittsburgh, Dallas, Washington D. C. nebo Seattle.


Flotila Southwest Airlines je složena pouze z letounů Boeing v různých variacích:


PočetTyp letadlaKapacita184Boeing 737-30013725Boeing 737-500122332Boeing 737-700137Poslední smrtelná nehoda v souvislosti s aerolinkami Southwest se odehrála 8. prosince 2005, kdy piloti letu 1248 v husté sněhové vánici nezvládli přistávací manévr na letišti Chicago Midway. Letoun následně přejel ranvej a vjel až do ulice, kde zabil šestiletého chlapce.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.