Soluň

Datum: 11. 10. 2009
Soluňské mezinárodní letiště, známé pod jménem Macedonia, leží 15 kilometrů jihovýchodně od centra tohoto řeckého města. V roce 2007 letiště v obou směrech odbavilo celkem 4 167 969 cestujících. Svoji základnu má na letišti společnost Aegean Airlines.

Pasažérům slouží jeden jediný terminál, ze kterého jsou provozovány pravidelné lety do destinací v Evropě a v Asii. Mezi nejvíce zastoupené letecké společnosti na letišti Soluň – Macedonia patří: Aegean Airlines, Air Berlin, Olympic Airlines, TUIfly, EasyJet, ČSA, Athens Airways, Wizz Air, nebo Blue Air.

K transferu z letiště do centra Soluně můžete využít autobus linky 78. Cesta potrvá zhruba 45 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 0,60 euro (přibližně jen 15 Kč).

Terminál letiště je sice čistý, ale poměrně malý. Pokud na něm budete nocovat, nezbude vám nic jiného, než se smířit s omezenou kapacitou pohovek. Většina stánků a restaurací se navíc nachází mimo tranzitní prostor.

Své služby na letišti poskytuje hned čtveřice autopůjčoven – jmenovitě se jedná o Avis, Hertz, Sixt a Europcar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.