Sofie

Datum: 11. 10. 2009
Největší bulharské letiště Vraždebna se nachází pět kilometrů na sever od centra Sofie. Za rok 2008 přepravilo 3 230 000 cestujících.

Veškerý provoz na sofijském letišti je odbavován ze dvou terminálů. Starší Terminal 1 z roku 1937 dnes slouží již jen nízkonákladovým a charterovým aeroliniím. Zbylé letecké společnosti využívají nový Terminal 2 z roku 2006.

Mezi ty nejdůležitější letecké společnosti na sofijském letišti se řadí domácí Bulgaria Air, a dále pak Wizz Air, Lufthansa, EasyJet, Alitalia, British Airways, ČSA, nebo Olympic Air.

Nejsnadnější a nejrychlejší způsob, jak se dopravit k letišti Vraždebna, jsou pravidelné autobusové spoje dopravního podniku. Jízda z/do centra města trvá přibližně 20 minut, přičemž k Terminálu 1 zajíždí linka 84 a k Terminálu 2 spoj číslo 284. Jednosměrná jízdenka stojí v obou případech přibližně 13 Kč.

V případě potřeby přenocovat na letišti vám přijdou vhod pohodlné sedačky nedaleko letištní restaurace, popřípadě gauče v odletové hale. Celý terminál je navíc vytápěný, poměrně čistý a může se chlubit přátelským personálem.

Oba terminály disponují hned několika pobočkami autopůjčoven. V Terminále 1 působí Choice,Europcar, Global a Sixt; v Terminále 2 Avis, Budget, Dirent, Europcar, Hertz, Moto-Phoe, National / Alamo, Sixt, Tany 97 a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.