New York

Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho je letiště, jehož název pochází od jména amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Nachází se v jihovýchodní části New Yorku v Queensu (USA). Od centra nejznámější městské části New Yorku – Manhattan je vzdáleno asi 19 km.
Letišti jsou přiděleny následující mezinárodní kódy: IATA: JFK, ICAO: KJFK, FAA LID: JFK.
JFK řídí Port Authority of New York and New Jersey, který řídí rovněž další čtyři blízká letiště a to Newark-Liberty, LaGuardia, Stewart International Airport a Teterboro. Je zde hlavní hub (rozbočovač) pro leteckou společnost JetBlue Airways a hlavní mezinárodní brána pro Delta Air Lines a American Airlines. Delta patří společně s ČSA do SkyTeamu. V roce 2000 JFK prošlo 50 000 mezinárodních cestujících denně. Nejvíce mezinárodních spojů míří do Londýna, Paříže, Frankfurtu a Tokia. V roce 2007 se letiště postaralo o 46,9 mil. cestujících, Newark Liberty o 36,2 mil. LaGuardia o 25,3 mil. což je přibližně 108,4 mil cestujících, kteří použili jedno z New Yorských letišť.
Letiště JFK má devět terminálů. Každá z leteckých společností má svůj stálý terminál, ze kterého je odbavována. Například, pro společnost ČSA to byl terminál 4, který v květnu 2001 nahradil Budovu pro mezinárodní přílety (International Arrivals Building).

Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.