Kodaň

Mezinárodní letiště Kastrup, Kodaň (dánsky: Københavns Kastrup Lufthavn , anglicky: Copenhagen Kastrup Airport) (IATA: CPH, ICAO: EKCH) je mezinárodní letiště, ležící v hlavním městě Dánska, Kodani. Je to jedno z největších a nejmodernějších letišť v Evropě a největší skandinávské letiště. Nachází se 8 km jižně od centra Kodaně na ostrově Amager. Kodaňským letištěm projde denně téměř 60 000 cestujících; v roce 2007 to bylo 21,4 milionu cestujících. Proto je Kodaňské letiště jedním z nejrušnějších letišť v severní Evropě.
Letiště má nad 1700 zaměstnanců (kromě obchodů, restaurací atd.). Původně se jmenovalo Kastrup airport, protože se nachází v malém městě Kastrup, dnešní části obce Tårnby.
Letiště má 3 terminály pro cestující, jeden cargo terminál a menší VIP terminál. Je zde dostatečný počet odbavovacích stolků, konferenčí místnosti, salonky, zařízení pro děti, banky, kanceláře leteckých společností, půjčovny aut, parkoviště, toalety, obchody a pod. Dráhový systém sestává ze tří ranvejí o délkách 3600, 3300 a 2800 metrů. Všechny lety jsou naváděny z moderní kontrolní věže.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.