Johannesburg – OR Tambo

Mezinárodní letiště OR Tambo (IATA: JNB, ICAO: FAOR) (ORTIA) je hlavním letištěm v Kempton Parku, Ekurhuleni, Gauteng, v Jižní Africe a leží v blízkosti města Johannesburg. Slouží jako primární letiště pro vnitrostátní i mezinárodní cestování do/ z Jižní Afriky a jde o africké nejzaměstnanější letiště s přepravní kapacitou až 28 milionů cestujících ročně. Letiště je centrem jihoafrického mezinárodního a vnitrostátního dopravce, South African Airways (SAA), a řady menších místních leteckých společností.

Letiště bylo dříve oficiálně známé jako mezinárodní letiště v Johannesburgu a před tím jako Jan Smuts mezinárodní letiště. (bývalý ICAO kód, "FAJS") po osobě mezinárodně uznávaného státníka v Jihoafrické republice. První přejmenování bylo provedeno v roce 1994, kdy nově reformovaná jihoafrická vláda zavedla národní politiku nejmenovat letiště po politicích.Politika byla však zrušena, a letiště přejmenována opět dne 27. října 2006 po Oliveru Tambovi, bývalém prezidentu Afrického národního kongresu.

Zdroj: Wikipedia

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.