Istanbul Atatürk

Letiště se nachází v evropské části města, 15 km jihozápadním směrem od centra. Pojmenované je po Mustafu Kemalovi Atatürkovi, zakladateli Turecké republiky.
Letiště má dva terminály, jeden je určen pro vnitrostátní lety, jeden pro lety mezinárodní. Právě ten druhý terminál patří mezi nejmodernější svého typu na světě, otevřen byl roku 2001. Terminál pro domácí dopravu pochází ze 70. let. Na síť městské dopravy je napojeno, je umožněn přestup na lehké metro, přes stanici Havalimanı, která je zároveň konečnou.
V roce 2004 prošlo branami letiště 15,6 milionu cestujících, 2/3 z nich byli cestující mezinárodních spojů. Do roku 2010 se očekává nárůst až na 30 milionů, neboť i v současné době obrat cestujících nadále roste. 24. května roku 2006 zachvátil terminál pro nákladní dopravu na požár, přihlásila se k němu kurdská militantní skupina. Turecké zdroje však uvedly, že zdrojem požáru byl obyčejný zkrat.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.