Bombaj – Chhatrapati Shivaji

Chhatrapati Shivaji International Airport Mumbai (IATA: BOM, ICAO: VABB), dříve Saharské mezinárodní letiště je hlavní mezinárodní letiště v Bombaji, v Indii. Je pojmenováno po císaři ze 17. století, Chhatrapati Shivajii Bhosleovi. Letišti připadl IATA kód - "BOM", který je odvozen z názvu Bombaje.

Letiště je druhé nejrušnější v Indii, pokud jde o celkové množství přepravovaných v osobní dopravě. Prošlo tudy 30740000 cestujících a 656.369 tun nákladu během fiskálního roku 2011-12.

Spolu s mezinárodním letištěm Indira Dillí Gandhí obslouží ročně více než polovinu letecké dopravy v jižní Asii. V roce 2010, bylo letiště zařeno mezi 30. nejzaměstnanějších letišť na světě, pokud jde o množství přepravovaného nákladu s celkem 671.238 manipulovanými tunami. V roce 2011bylo letiště zařadil třetí nejlepší na světě od agentury Airports Council International. V roce 2011bylo letiště 44. nejvytíženější na světě s 30.439.122 odbavenými cestujícími, což je 7,6% nárůst oproti předchozímu roku.

Zdroj: Wikipedia

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.