Sevilla San Pablo

Datum: 11. 10. 2009
Aeropuerto de Sevilla slouží spolu s letištěm v Málaze celé Andalusii, konkurencí mu však je nedaleký aerodrom v portugalském Faru. Letiště samotné se nachází 10 kilometrů severozápadně od centra Sevilly a v roce 2007 odbavilo čtyři a půl milionu pasažérů.

Veškerá doprava na sevillském letišti je odbavována z jednoho terminálu, který byl dostaven již v sedmdesátých letech minulého století. V současné době na letišti Sevilla – San Pablo působí letecké společnosti Air Berlin, Air Europa, Air Nostrum, Ándalus Líneas Aéreas, Brussels Airlines, Iberia, Portugália, Ryanair, Spanair, Sun d'Or International Airlines, transavia.com a Vueling Airlines.

Letiště se leží podél dálnice A4, která spojuje Sevillu s Madridem, a je tak velmi snadno dostupné autem i taxíkem. S centrem Sevilly letiště spojuje i dopravní podnik TUSSAM. Autobusy jezdí v obou směrech každou půlhodinu; jednosměrná jízdenka vás přijde na 2,30 euro, zpáteční stojí 4 eura. Linka je v provozu od 6:15 do 23:00.

Pakliže plánujete čekání na ranní let přežít v budově terminálu, máte smůlu. Letiště se na noc zavírá, a vy tak budete bez milosti vyhozeni. V terminále se nachází přepážky autopůjčoven AurigaCrown, Avis, Europcar, Hertz a National Atesa.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.