Šanghaj - Pudong

Datum: 01. 05. 2010

Letiště Šanghaj Pudong | © gwydionwilliams


Mezinárodní letiště Šanghaj Pudong je od centra stejnojmenného města vzdálené asi 30 kilometrů. Jedná se o jedno z nejdůležitějších letišť v celé Asii. Své jméno získalo podle regionu Pudong, ve kterém leží.

Letiště disponuje dvěma terminály, přičemž na něm své základy mají letecké společnosti China Eastern Airlines, Air China a Shanghai Airlines. V roce 2015 by měl být dostavěn terminál třetí.

Mezi nejdůležitější aerolinky působící na letišti Pudong se řadí China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Air China, Shanghai Airlines, Spring Airlines, Juneyao Airlines či All Nippon Airways.

S centrem Šanghaje vás spojí magnetický rychlovlak, který dosahuje rychlosti až 431 km/h. Třicetikilometrová cesta tak uteče za neuvěřitelných 7 minut a 20 vteřin, přičemž cena jízdného činí v přepočtu asi 5,81 - 7,27 amerických dolarů.

Šanghajské letiště je čisté a čekající cestující mají k dispozici kovové lavičky. Své pobočky mají na Pudongu i autopůjčovny Avis a Shanghai Bashi.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.