• Levné letenky >
  • S tradičním českým dopravcem z Prahy až za polární kruh

S tradičním českým dopravcem z Prahy až za polární kruh

Datum: 17. 02. 2016

Hlavní město Finska Helsinky můžete navštívit klidně kdykoliv, s letenkami za hubičku si dovolenou užijete, stačí si včas rezervovat své místo v letadle a užívat si let s tradičními českými aerolinkami. Dominantou této metropole je evangelická katedrála Tuomiokirkko, rozhodně stojí za to si ji prohlédnout! Z dálky pak uvidíte také největší pravoslavný kostel v západní Evropě Uspenskin Katedraali. Minout nesmíte ani olympijský stadion a Olympijskou věž, navštivte také Muzeum sportu.
Jedinečnou architekturou se pyšní skalní kostel Temppeliaukion Kirkko.
Pokud cestujete i s dětmi, vezměte je do zoologické zahrady, která patří mezi nejstarší na světě. Již samotná cesta bude zážitkem, ZOO totiž leží na ostrově, kam je možné dostat se lodí z Kauppatori.
Spoustu zábavy s celou rodinou si užijete v blízkém Aquaparku Serena.

Turisty velmi vyhledávanou atrakcí je hrad ze 13. stol. a historické město Rauma, kde máte jedinečnou možnost vidět staré dřevěné domy, které jsou památkou UNESCO. Také ve starobylém městě Porvoo nedaleko Helsinek se nachází překrásné centrum se starými dřevěnými domečky červené barvy, za zmínku stojí i katedrála ze 14. stol.

Poblíž Helsinek najdete i skvělé ubytování pro trávení letní dovolené, konkrétně u jezera Saimaa se můžete ubytovat v chatě a chodit do sauny. Tato destinace potěší především milovníky rybaření, plavání, ale čas můžete strávit také na loďce, sběrem hub či borůvek a fantastickými večery s parádní grilovačkou.
Národní park Koli pak nabízí spoustu sportovního a outdoorového vyžití, z kopce Ukko-Koli se vám za příznivého počasí naskytne impozantní výhled na tisíce jezer uprostřed hlubokých lesů.
V národním parku Linnansaari dokonce můžete spatřit tuleně.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.