• Levné letenky >
  • Ryanair ruší všechny linky z Prahy. Vrátí se ještě někdy?

Ryanair ruší všechny linky z Prahy. Vrátí se ještě někdy?

Datum: 28. 04. 2010
S nepříjemnou zprávou přišel v úterý nízkonákladový dopravce Ryanair, který se rozhodl zcela stáhnout z pražské Ruzyně. V červenci nejprve ukončí spojení na linkách do Birminghamu a do Frankfurtu a v říjnu přestane létat i na letiště v Dublinu a ve Stockholmu.

Za odchodem z Ruzyně stojí příliš drahé poplatky mj. za odbavení letů, které musí Ryanair pražskému letišti platit. Kdyby byly bývaly poplatky levnější, mohl Ryanair dle svých slov z Prahy létat až do 33 evropských destinací.

Takhle mu v České republice zbyde jen linka Brno - Londýn.

Konec levných výletů do zahraničí


Ryanair se na provozu pražské Ruzyně podílel sice jen dvěma procenty, avšak díky pravidelné lince na přestupní letiště Frankfurt Hahn se s ním dalo levně létat do vskutku zajímavých destinací.

Třeba zpáteční letenky do chorvatské Puly se daly pořídit již za 742 Kč, do Lotyšska za 519 Kč a na Mallorcu dokonce jen za 204 Kč!

A s kým teď poletím?


Nově zrušené linky měly dozajista i své pravidelné pasažéry, kteří si nyní musí hledat náhradu:

  • Birmingham - Na lince z Prahy do anglického Birminghamu zůstane od prázdnin již jen jedna letecká společnost, a to nízkonákladová bmibaby.

  • Frankfurt - Na frankfurtské letiště Hahn, které slouží nízkonákladovkám, nebude od prázdnin létat vůbec nikdo. Z Prahy se však dá přímo doletět na hlavní frankfurtské letiště, a to s Lufthansou a s ČSA.

  • Dublin - I do hlavního města Irska budou přímým spojem z Prahy v budoucnu létat jen dvě letecké společnosti - ČSA a Aer Lingus.

  • Stockholm - Po zrušení spoje do Stockholmu Praze zůstane již jen jedna linka do švédského hlavního města. Provozovat ji i nadále budou ČSA, které však létají na konkurenční letiště Stockholm Arlanda.


Vrátí se ještě Ryanair?


Podle zástupců společnosti se Ryanair po zimě určitě nevrátí. Nezbývá tak, než věřit v časné dokončení letiště Vodochody, které bude mít daleko nižší poplatky, a bude tak primárně cílit zejména na nízkonákladové aerolinky.

Ryanair poté třeba situaci přehodnotí a možná i obnoví své plány na až 33 přímých linek z Prahy.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.