Řím Leonardo da Vinci-Fiumicino

Datum: 19. 09. 2009

Římské letiště pojmenované po Leonardu da Vincim je italským největším vzdušným přístavem – loni na něm bylo odbaveno více než 35 milionů pasažérů. Leží u města Fiumicino, které je vzdálené 35 km od historického centra Říma.


Rozlehlé letiště Řím Leonardo da Vinci-Fiumicino je rozděleno hned do pětice terminálů – A, AA, B, C a 5. Hlavními přepravci, kteří na letišti operují, jsou Alitalia, Blu-express, easyJet, Wizz Air, Norwegian Air Shuttle, Eurofly, Neos, Blue Panorama Airlines a Vueling Airlines.


Nejlevnější volbou, jak se dostat do centra Říma, jsou autobusy EUR Magliana, které vás dopraví až k B lince metra. Jednosměrná jízdenka vás přijde na dvě eura plus jedno euro za lístek na metro. Do centra města se můžete dopravit i vlaky Leonardo Express, které jezdí každých 30 minut až do stanice Roma Termini. Soupravy odjíždí z koleje 24 po pravé straně, jízdenka stojí 11 euro. Taxi, která jsou v Římě bílá, vás do centra města odvezou za fixní sazbu €40.


V případě zájmu si můžete přímo na letišti zapůjčit osobní automobil od některé z následujících společností: Auto Europa, Avis, Europcar, Hertz, Maggiore, Sixt, Thrifty Car Rental nebo Targa Rent.


Nocování na letišti vám sice mohou zpříjemnit internetové kiosky, lavičky, modlitebna a nonstop otevřená kavárna, co vám to však je platné, když vás v noci personál vyhodí.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.