Řím Ciampino

Datum: 11. 10. 2009
Ciampino je civilní a vojenské letiště, vzdálené 12 kilometrů na jihovýchod od centra Říma. Jeho historie sahá až do roku 1916, což z něho dělá jedno z nejdéle fungujících letišť. S 4 778 931 přepravenými cestujícími v roce 2008 a jedenáctiprocentním nárůstem oproti předchozímu roku je v současné době Ciampino jedno z nejprogresivnějších letišť v celé Itálii. Využívají ho výhradně nízkonákladoví přepravci, neboť zdejší poplatky jsou mnohem nižší, než na konkurenčním Fiumicinu.

Všechny lety na letišti Řím Ciampino jsou odbavovány z jediného terminálu. Na něm operuje trojlístek nízkonákladových přepravců – Ryanair, Wizz Air a EasyJet.

Do centra Říma se z letiště Ciampino dostanete pohodlnými vlaky italských železnic. S vlakovou stanicí Ciampino Città letiště spojují autobusy Cotral/Schiaffini, které vyjíždí každou půlhodinku. Za pětiminutovou jízdu zaplatíte rovné jedno euro.

Terminál letiště se nezdá být vhodným místem ke spánku, a již vůbec ne k nocování. Budova se na noc uzavírá, bez milosti tak budete vyhozeni. I přes den není pobyt na letišti vzhledem ke špinavým podlahám a záchodkům ničím příjemným.

Poblíž vchodu do terminálu se nacházejí pobočky autopůjčoven Auto Europa, Avis, Europcar, Hertz, Maggiore, Sixt, Thrifty Car Rental a Targa Rent.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.