Riga

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Riga leží rovných 10 kilometrů na západ od centra lotyšské metropole. S 3 690 549 odbavenými pasažéry za rok 2008 se jedná o nejrušnější letiště v Pobaltí, ze kterého létají cestující do 60 destinací ve třiceti zemích světa. Svoji základnu na něm má hned šestice leteckých společností - airBaltic, SmartLynx Airlines, RAF-Avia, VIP Avia a Inversija.

Cestujícím slouží jeden třípatrový terminál, ze kterého jsou odbavovány lety do Evropy, Asie, Afriky a Severní Ameriky. Na letišti působí tato desítka aerolinek: airBaltic, Aeroflot, ČSA, Finnair, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Turkish Airlines a Uzbekistan Airways.

Do centra Rigy se můžete svézt autobusovou linkou 22, kterou provozuje společnost Rīgas Satiksme. Linka jezdí od 5:45 až do 23:50 každých deset minut, přičemž jízdenka stojí v přepočtu asi 18 Kč, respektive 43 Kč, pokud si vezete i zavazadla.

Nocleh na letišti vám značně zpříjemní měkké sedačky v příletové hale, popřípadě gauče na konci terminálu. Přes noc je rovněž utlumeno osvětlení terminálu.

Pokud si chcete přímo na letišti půjčit auto, můžete vybírat z celé řady společností. V příletové hale má své pobočky Avis, Budget, Europcar, Hertz, auto5, Sixt, Autorent, Dollar Thrifty, Transporent a Add Car.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.