Reykjavík - Keflavík

Datum: 01. 05. 2010

Letiště Reykjavík - Keflavík | © jneilson23Mezinárodní letiště Keflavík leží 3 kilometry západně od stejnojmenného města a 50 kilometrů od Reykjavíku. Jedná se o nejrušnější letiště na Islandu a o hlavní vstupní bránu do této ostrovní země. Svoje základny na něm mají společnosti Icelandair a Iceland Express.

Cestujícím slouží jediný terminál s poněkud netypickým jménem Leifur Eiríksson. Využívá ho dvanáctka leteckých společností - Air Berlin, Air Atlanta Icelandic, Air Greenland, Air Méditerranée, Lauda Air, Germanwings, Icelandair, Iceland Express, Lufthansa, Niki, Transavia.com France a Scandinavian Airlines.

Letiště s 50 kilometrů vzdáleným centrem Reykjavíku spojuje pouze silnice. A také autobusy na pravidelných linkách; cesta trvá asi 45 minut. Terminál letiště je sice čistý, avšak je v něm zima a nocování uvnitř budovy je zakázáno.

Po příletu si můžete zapůjčit automobil od některé ze čtyř půjčoven. Své pobočky totiž na letišti mají společnosti Budget, Avis, Hertz a Europcar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.