Rakousko láká na dobroty i památky

Datum: 16. 05. 2016

Rakousko je stát s hodně bohatou kulturou, kouzelnou přírodou a přátelskými lidmi. Na první pohled je v dobrém stavu, blahobytná a ve velkých ohledech konzervativní, takže mnoho turistů jen těžko dokážou věřit, že se většinu dvacátého století zabývala bojem o svou národnost.
Největším lákadlem turistů je jak jinak než hlavní město Vídeň, tedy hlavně těch co vyrážejí za památkami a kulturou. Rakousko je spíše známé mnoho lyžařskými středisky, které jsou oblibou lyžařů.
Pro labužníky:
Oblíbeně Rakousko je označováno jako „země požitkářů“. Vznikají zde výborná kvalitní jídla.
Genuss Region Österreich- se zabývá velmi kvalitními produkty např. (sýry Alpkäse a Bergkäse z Bregenzerwaldu, štýrský olej z dýňových semínek a mák z oblasti Waldviertelu.)
Jsou zde stanoveny vysoké nároky na pěstování a chovu zvířat. Labužníci si tak proto vychutnají skvělá a kvalitní jídla jako pečená maréna z jezer v Solné komoře. Výborné lahůdky však můžete najít po celém Rakousku přinejmenším v lahůdkářských obchodech.

Památky a kultura, za kterými se do Rakouska vypravit

Velkolepou architekturu, proslulá muzea a malebné kavárny má především hlavní město Rakouska Vídeň.Za obhlídku rozhodně stojí uměleckoprůmyslové muzeum, kde jsou uloženy rozsáhlé sbírky malířství 16. a 17. století, také řimské, řecké a egyptské památky. Salzburk
Zde se narodil slavný umělec Wolfgang Amadus Mozart. Samotné město nabízí k pohledu hodně zajímavých a krásných míst. Staré město je psáno na seznamu světových památek UNESCO. Solná komora – Salzkammergut
Tohle úžasné místo vás určitě okouzlí, je plné krásných vesniček a jezer okolo a ledových jeskyň. Také zapsané v seznamu památek UNESCO. Prohlídku začnete městečkem Gmunden, které se považovalo za vstupní bránu do této oblasti.

Krimmlské vodopády
Nejsou jen obyčejné vodopády ale čtvrté nejdelší na světě a nejdelší ve střední Evropě. 380 metrů dlouhý vodopád vás zaručeně okouzlí. Celý vodopád si můžete obejít stezkou která vede až na jeho pramen. Po cca dvou hodinovém výšlapu si můžete koupit chleba se slaninou a pití v podobě kysaného mléka jako odměnu. Letenky do Vídně pořídíte za pár korun.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.