Putování po jezerech VIII.

Datum: 20. 03. 2016

Další z jezer nabízejících krásné a zajímavé scenérie se nachází nedaleko ČR. Bodamské jezero leží na pohraničí Německa, Rakouska a Švýcarska, a mezi českými turisty ještě není tolik známé. Nenechte si proto ujít krásy Bodamského jezera, jež je ideálním místem pro trávení aktivní rodinné dovolené! Především z mnoha možností cyklostezek si zde můžete naplno užít cyklistiku kolem jezera, ale i z pěších výletů budete nadšeni. V létě se během horkých dnů můžete zchladit a odpočinout si na některé z příjemných oblázkových pláží. Vlny a krásně čistá voda v jezeře vám navodí pocit, jako byste byli u moře.

Mezi hlavní turistické cíle v okolí Bodamského jezera patří zejména město Konstanz, Lindau, Friedrichschafen či Bregenz. Největší z měst - Konstanz je nám známé hlavně kvůli Mistru Janu Husovi, který zde byl v 15.stol. upálen. Na jeho památku tu stojí Husův dům s muzeem a s pamětní deskou. Za prohlídku zde stojí rovněž historické centrum s katedrálou a opatství Petershausen. V Lindau se můžete kochat největším symbolem města, je jím přístav s majákem a sochou bavorského lva, a dochovanými historickými stavbami - místní radnice, Kostel sv. Štěpána a Kostel sv. Petra.

Navštivte ostrov Mainau a Reichenau, jelikož je celkem rovinatý, projeďte si ho na kole. Cestování bude pro vás pohodlné a hlavně nenáročné. Hlavní dominantou ostrova je stejnojmenný klášter. Ostrov Mainau je soukromým vlastnictvím šlechtické rodiny Bernadottů, která jej udržuje a díky teplému klimatu zde dokonce pěstují exotické květiny a dřeviny. Ostrov je přístupný i široké veřejnosti. Komplex zahrnuje unikátní palácové zahrady, malou ZOO a dětské hřiště. Největším turistickým lákadlem je tzv. motýlárium.

Na bezva dovolenou k jezeru se vydejte spolu s námi, u nás si vyberete nejlevnější letenky a budete cestovat v pohodlí a bezpečí aerolinek Lufthansa.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.