Pula

Datum: 01. 05. 2010

Letiště Pula | © _foamMezinárodní letiště Pula leží 6 kilometrů od centra tohoto chorvatského města. A díky svým ideálním klimatickým podmínkám slouží nejenom této zemi, nýbrž i Slovinsku, Itálii a dokonce i Rakousku. V roce 2006 letištěm prošlo 295 345 cestujících, z nichž velké procento tvořili lidé cestující soukromými letadly ke svým jachtám na nedalekém moři. Letiště je ale přizpůsobené i pro přistávání velkých letadel, jako je třeba Iljušin Il-86 či Boeing 747.

Letiště je vcelku malé, a tak cestujícím slouží jen jeden terminál. A na něm operuje osmero aerolinek - Croatia Airlines, Germanwings, Helvetic Airways, InterSky, Ryanair, Norwegian Air Shuttle, Thomson Airways a Wind Rose Aviation.

Mezi letištěm a centrem města jezdí v pravidelných intervalech autobusy. Cesta jedním směrem vás bude stát 25 kun, tedy asi 90 Kč. Jet můžete i taxíkem - v období mimo hlavní sezonu za něj zaplatíte asi 300 Kč. Letiště v Pule patří mezi ta nejméně rušná, a proto se na noc zavírá. Při čekání na ranní let si tak budete muset najít jiné místo k nocování.

V prostorách letiště mají své pobočky autopůjčovny Avis, Hertz, Budget, Vetura, Uniline, Hm-rentacar, National Car Rental, Alamo a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.