Prožijte Silvestr netradičně

Datum: 16. 11. 2015

Vydejte se na jednu z největších oslav Nového roku na edinburghský Hogmanay. Všechny ulice se rázem zaplní lidmi, kteří si o půlnoci navzájem popřejí šťastný nový rok.
Překrásný půlnoční ohňostroj vybuchující v šumivých závojích rubínových a smaragdových jisker dopadajících na cimbuří hradu vám nedovolí odpoutat zrak od této skvostné podívané.

Pro Skoty je Hogmanay (Nový rok) velice důležitým svátkem, dokonce důležitějším než samotné Vánoce. Oslavy jsou to vždy dosti bujaré, protože Skoti se rádi zahřívají alkoholem. Nejraději samozřejmě popíjejí zejména jejich tradiční whiskey, kterých mají desítky druhů. Celé oslavy nového roku musí být za doprovodu podmanivé hudby, kterou vykouzlí tradiční skotské dudy.

V dnešní době je Hogmanay největší zimní slavností v Evropě, který každoročně přitahuje více než 250 tisíc návštěvníků, buďte mezi nimi i vy! Silvestrovské oslavy trvají od 30. prosince do 1. ledna.

Edinburgh je bezprostředně jedním z nejkrásnějších měst v Evropě. Rozkládá se na několika skalnatých kopcích nad mořem. Starému Městu dominuje edinburghský hrad, který má otevřeno i na Nový rok. Je odtud krásný výhled na nádherné zahrady Princes St Gardens i na celé město. Z hradu se pak vydejte nejstarší ulicí Royal Mile, touto ulicí dojdete až k budově skotského parlamentu, část je přístupná veřejnosti. Mnohem zajímavější pro vás bude spíše palác Holyroodhouse, prohlídka s průvodcem vede několika královskými komnatami, přičemž vrcholem je královská ložnice Marie Stuartovny ve věži ze 16. st. Za prohlídku stojí i Národní muzeum Skotska s expozicí historie Skotska.
Skotsko nesmíte opustit, pokud si neprohlédnete jednu z mnoha palíren whiskey. Například Glengoyne Distillery provádí návštěvníky po svém závodě každou čtvrt hodinu. Dozvíte se, jak se tento alkohol vyrábí a sami si můžete namíchat vlastní whiskey.

Bezkonkurenční letenky do Edinburghu zakoupíte jedině u nás, rezervujte si svá místa v letadle a nenechte si ujít oslavy Nového roku ve skotském městě.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.