Prázdniny v Turecku

Datum: 20. 05. 2016

je stát který leží v Malé Asii a z malé části v jihovýchodní Evropě Najdeme zde plno známých i menších letovisek, pláží a památek. Turecko se skládá z Maloasijského poloostrova a svou oblasti dosahuje i na jihovýchod Balkánského poloostrova. Dardanely a Bospor jsou části Turecka z nichž je jedna asijská a druhá evropská. Pobřeží je delší než 8300 kilometrů, ze severu do něho zasahuje Černé moře a na části jihu Středozemní moře a na části západu Egejské. Velká část turistů při návštěvě Turecka jede na Tureckou a Egejskou riviéru.

Turecko je kouzelná země

Jestli hledáte klidné letoviska s hotely, určitě se tady v nich najdete,které se navíc nachází v kouzelné přírodě Egejské a Turecké riviéry. Jedny z těchto nejpopulárnějších oblastí vyhledávání turistů jsou např. Bodrum, Cesme, Fethiye nebo Kemer.

Najdou se tu ale také milovníci rušného nočního světa. Můžete se těšit i z mnoha vynikajících kuchyní (kde nezapomente ochutnat tradiční Tureckou kávu nebo čaj) a velkých množství wellness služeb. Efes je bývalé antické město, tohle centrum je velmi oblíbené turisty, za jeho slávu vděčí hrobka krále Mausola v Halikarnassu.Další z mnoha památek které musíte navštívit je např. Efes,který je hodně zajímavý, protože zde najdete nejstarší a nejzachovalejší zbytky dalšího antického města. Pozůstatky lze zde i najít v Artemidině chrámu, Neměli by jste si ujít jedny z mnoha dalších světových divů jako jsou, lázně, amfiteátr nebo slavná knihovna. Letovisko Gümbet je tady pro milovníky noční zábavy. Hodně turuistů, především mladých zde chodí hodně do barů a restaurací z jenž je většina otevřena nonstop.

Naopak pro milovníky pláží a surfování vyhovuje poloostrov Cesme, který je obklopen krásnými plážemi s viditelným mořem, které přímo zbožňují milovníci vodních aktivit. Jezdí zde také rodiny s dětmi na klidnou dovolenou. Každý a po celý rok zde jezdí přes tisíce surfařů a jachtařů. Samozřejmě že tahle pláž není jediná, další z mnoha oblíbených patří např.pláž Ladies Beach, která se nachází nedaleko Cesme.
Na jednu z nejoblíbenějších pláží se můžete stavit např. do Kemeru, který obsahuje krásně jemný písek s kterým se také rádi vyblbnou děti. Najdete tam spoustu chutných restaurací i s mořskými pokrmy.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.