Poznejte Prešovský kraj

Datum: 30. 03. 2016

Spousta z vás se jistě ráda vydá za středověkými památkami a další z nich je Spišský hrad na Slovensku. Jedná se o jednu z nejrozlehlejších zřícenin hradu ve Střední Evropě. Jeho historie se započala ve 12.stol. Spišský hrad byl vystavěn na travertinovém kopci poblíž městečka Spišské Podhradie. Hrad je neobyčejnou, místní památkou, kterou vyhledávají turisté z různých koutů Evropy i Asie. Jeho zajímavá románsko-gotická architektura je lákavá pro milovníky historie, dominantní obytná kruhová věž i rozlehlé hradby stojí za vidění. Veřejnosti je zpřístupněno několik objektů, kde se můžete dozvědět o Spišském hradu ty nejdůležitější informace.

Stará Ľubovňa
Na severu Slovenska se na soutoku řek Poprad a Jakubianka rozkládá malebné město Stará Ľubovňa, které je turisticky velice atraktivní stejně jako jeho blízké okolí. Přímo nad městem se tyčí krásný Ľubovnianský hrad postavený již ve 13. stol., který je rovněž největším lákadlem v oblasti turistického ruchu. V podhradí se nachází Ľubovňanský skanzen s ukázkami lidové architektury Spiše a Šariše. V centru města stojí za vidění kostel sv. Mikuláše z 13. stol., římskokatolický kostel sv. Jozefa se zvonicí, ale uvidíte zde i nádhernou nedotčenou přírodu Národního parku Pieniny.

Za krásnými památkami nemusíte cestovat daleko, navštivte naše sousedy a pokochejte se překrásnou krajinou i jedinečnou architekturou. Cestujte na dovolenou bezpečně a v pohodlí letecky za pár korun. Letenky na Slovensko kupte nyní za jedinečné ceny! Užijte si dovolenou „za humny“, za historií a přírodou se nemusíte vydat daleko a přece to bude stát za to! Letenky levně na Slovensko si nenechte ujít a rezervujte si je včas!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.