Poznejte Atlantu

Datum: 28. 12. 2015

Největší letiště na světě, Coca Cola na každém rohu a také největší město amerického státu Georgia. Atlanta se nachází na severu státu Georgia poblíž Apalašského pohoří, v těsné blízkosti řeky Chattahoochee, po níž je pojmenován i nedaleký národní park. Atlanta je proslulá především společností Coca Cola, sídlí zde i světová zpravodajská stanice CNN.

V centru města najdete Centennial Olympic Park, památku na zde uskutečněné olympijské hry.

Největším turistickým lákadlem Atlanty je bezesporu zábavní centrum Svět Coca Coly. Zde vás čeká nejen ochutnávka více než 60 druhů nápojů této společnosti, ale také různé krátké filmy, focení s maskoty společnosti. U napodobeniny výrobní linky můžete sledovat, jak se taková Coca Cola vyrábí, poznáte historii lahví i reklam na tento nápoj. Závěr prohlídky vrcholí již zmíněnou ochutnávkou, kde můžete okusit melounovou Fantu nebo višňovou Coca Colu.

Nevynechejte ani místní akvárium, které si stále drží světový primát. K vidění jsou zde ryby všech možných barev a velikostí, ale také tučňáci, tuleni, běluhy a žraloci velrybí. Procházet se můžete v obrovském proskleném tunelu a při tom pozorovat podmořský svět.

Prohlédněte si i muzeum věnované Margaret Mitchell, expozice o autorce knihy Sever proti Jihu, nebo rozsáhlé muzeum o židovské komunitě, za prohlídku stojí také rodný dům Martina Luthera Kinga.

Do Atlanty se vypravte přímou linkou z Prahy, nenechte si ujít alespoň jeden z nezapomenutelných výhledů na město. Nejkrásnější pohled na Atlantu se nabízí z vrcholu Stone Mountain, která je největší samostatně stojící žulovou skálou na světě, nahoru lze vyjít pěšky nebo vyjet lanovkou. Výhled na město je nejkrásnější v podvečer, kdy se začnou rozsvěcet světla města. Nádherný výhled nabízí také otočná restaurace v 70.patře hotelu Peachtree Plaza. Dohlédnete odtud až k pohoří Blue Ridge Mountains.

Přímou linkou do Atlanty si zajistíte pohodlný let do nádherného města, letenky za jedinečné ceny zakoupíte rovněž u nás!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.