Porto Francisco de Sá Carneiro

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Francisco de Sá Carneiro leží necelých deset kilometrů na severozápad od centra města Porto. Jedná se o třetí nejrušnější letiště v Portugalsku, hned po těch v Lisabonu a Faru. Letiště je pojmenováno po portugalském politikovi de Sá Carnierovi, který zemřel při leteckém neštěstí, když letěl právě na toto letiště.

Cestujícím slouží jeden jediný příletový i odletový terminál, který Porto spojuje se destinacemi v Evropě a v Severní Americe. Mezi aerolinky s největším počtem pravidelných spojů patří Ryanair, EasyJet, Air Transat, TAP Portugal, TUIfly, SATA International, Swiss, či Lufthansa.

Spojení letiště s centrem města zajišťuje fialová linka metra. Ta je v provozu od 6:00 až do 1:30 a jednorázová jízdenka stojí 1,35 euro. Metro z letiště staví ve stanicích Casa da Música (doba jízdy minimálně 23 minut), Trindade (28 minut), Campanhã Station (33 minut) a Dragão Stadium (35 minut).

Terminál portského letiště je otevřen nonstop, ulehnout tak můžete třeba na kovové lavičky. Své přepážky mají přímo v budově terminálu autopůjčovny Budget, Auto Jardim, Avis, Europcar, Hertz, National / Alamo a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.