• Levné letenky >
  • Poletíte na dovolenou s Travel Servisem? Zabalte si o 5 kilo lehčí kufr!

Poletíte na dovolenou s Travel Servisem? Zabalte si o 5 kilo lehčí kufr!

Datum: 03. 05. 2012
Největší charterový dopravce Travel Service, který vozí k moři většinu Čechů totiž od 1. května snižuje povolenou hmotnost zavazadla z 20 na 15 kilogramů. Každý, kdo tuto váhu překročí, může navíc zaplatit i několik tisíc korun. Kdo bude chtít cestovat s větším kufrem, bude si muset připlatit. Travel Service rozdělil poplatky za nadváhu do několika kategorií. Například za kufr těžší než 15, ale lehčí než 23 kilogramů zaplatí pasažéři 750 korun za každý směr. Zpoplatní se i zavazadla navíc, dopravce bude striktně požadovat jeden kus na osobu. Nařízení se týká jen letů s Travel Servicem nebo na linkách SmartWings. Palubních zavazadel se změna netýká. Lide ušetří, pokud si poplatek za nadváhu koupě již předem přes cestovní kancelář, místo 750 korun zaplatí 500 korun za jednu cestu.

Cestovním kancelářím se změna nelíbí, protože limit 20 kilogramů platí už řadu let a mnoho lidí může na nové pravidlo zapomenout. "Máme to již v našich smluvních podmínkách, budeme to lidem ještě připomínat," řekl iDNES mluvčí Čedoku Tomáš Brejcha. Podle Alexandra Pavlova, majitel cestovní kanceláře Alexandria, může kvůli novému pravidlu docházet na letišti při odbavování ke konfliktům. "Obavy z toho máme, ne všichni mohou tu informaci zachytit a pak může na letišti dojít k nepochopení a konfliktům.

Zdroj: Idnes.cz

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.