Petrohrad Pulkovo

Datum: 14. 10. 2009
Mezinárodní letiště Pulkovo slouží ruskému Petrohradu, přičemž leží asi 20 kilometrů na jih od centra města. Svoji základnu na letišti má společnost Rossiya Airlines. Pulkovo v roce 2008 odbavilo celkem 7 070 000 cestujících a po trojici moskevských letišť je čtvrté největší v celém Rusku.

Cestujícím slouží hned dva terminály – Pulkovo-1 pro vnitrostátní lety a Pulkovo-2, který je určen pro lety do zahraničí. Na celém letišti Pulkovo pak mimo jiné slouží letecké společnosti Rossiya Airlines, UTair Aviation, Uzbekistan Airways, Dagestan Airlines, ČSA, Aeroflot-Nord, Yakutia Airlines, nebo třeba Vladivostok Air.

Přímo z letiště jezdí do centra Petrohradu autobusy dopravního podniku města. Z terminálu Pulkovo-1 jezdí autobusy linky 39 až ke stanici metra Moskovskaja (Московская), jízda trvá 15 – 20 minut. Autobusy jezdí každých 20 – 30 minut, a to od 6:30 až do 23:30. Od mezinárodního terminálu Pulkovo-2 jezdí linka 13 ke stejné stanici metra, první autobus jede v 5:36 (všední den), resp. v 6:06 (víkend) a poslední pak v 0:47. Jednosměrná jízdenka do obou autobusů stojí 18 rublů, tedy asi desetikorunu.

Petrohradské letiště je poměrně čisté a disponuje množstvím relativně pohodlných sedaček. Některým turistům však může vadit absence zákazu kouření. Na letišti sídlí i šestice autopůjčoven – Hertz, Europcar, Avis a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.