Parníkem za hezkými výlety

Datum: 21. 11. 2015

Luzern je jedno z nejhezčích švýcarských měst, hlavně díky svému vodnímu bohatství. Leží na severozápadním břehu Luzernského jezera mezi horami Pilatus a Rigi, je známé také tím, že zde najdete několik fontán s pitnou vodou.
Řeka Reuss odděluje Starou a Novou část města. Obě části spojují historické mosty - Most vetešníků a nejstarší Kaplový krytý dřevěný most na světě s vodní věží ze 14.stol. Místní si ho velmi váží, proto se o něj i pečlivě starají. Jeho obvod lemuje spousta rozkvetlých pestrobarevných květin. Stejně tak se město pyšní nejstarším barokním kostelem ve Švýcarsku i svými 225 fontánami. Nejslavnější je karnevalová fontána, u níž se každoročně zahajuje velkolepý karneval a odkud se hází do davu pomeranče.

Po Luzernském jezeře se plaví parníky, které patří k největším aktivním parním lodím na sladké vodě. Svezte se jím také, je to obrovský zážitek! Vydejte se třeba do vesničky Beckenried, kde si můžete v půjčovně kajaků vypůjčit loď a dojet se podívat do blízkého Risletenu na vodopád. Parníkem se však můžete vydat i do švýcarského nejnavštěvovanějšího muzea dopravy v Luzernu. Nabízí spoustu interaktivních prvků, líbí se zde zejména dětem. Mohou si například vyzkoušet náraz v automobilu při 10 km/h, řízení závodní formule na simulátoru, pilotování letadla, projet se minivláčkem a mnoho dalších atrakcí.

Do švýcarského Luzernu se vydejte i s dětmi, za které také ušetříte spoustu peněz za letenku, na cestu vám navíc postačí pouze občanský průkaz!

Zejména Pilatus je zdejším častým výletním místem. Z alpské strany se na vrchol dostanete nejstrmější zubačkou na světě a z luzernské strany panoramatickou kabinkovou a visutou lanovkou. Perfektní zážitek uchvátí každého z váš, rezervujte si nyní letenky za jedinečné ceny a připravte celé rodině krásnou dovolenou v horách.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.